Yönetim Kurulu

Bekir SÜTCÜ

Yönetim Kurulu Başkanı

1962 yılında Kayseri’de doğan Bekir Sütcü, 1974 yılında Adana Cumhuriyet ilkokulu’ndan mezun oldu. 1977 yılında Adana İstiklal Ortaokulu’nu bitirdi. Adana Erkek Lisesi’nde eğitimine devam eden Sütcü, birinci sınıflayken öğrenimini bırakarak çalışma hayatına yöneldi. Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışma hayatına devam eden Sütcü, 1-1 Eylül 2010 tarihinden bu yana Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürütüyor. Ayrıca Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu’nda (OSBÜK) iki dönemdir yönetim kurulu üyeliğine devam etmektedir. Birçok sivil toplum kuruluşuna ve meslek örgütüne üyeliği bulunan Sütcü, evli ve beş çocuk babasıdır.

 

 

Ömer KAYA

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1960 yılında Adana’da doğdu. İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimini Adana’da tamamladı. Yüksek öğrenimini yurtdışında Arap Dili Edebiyatı ve İlahiyat Eğitimi alarak tamamladı. 1985 yılından itibaren Tekstil ve Konfeksiyon sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinin yöneticiliğini, 1995 yılından itibaren de sanayici olarak farklı sektörlerde faaliyet gösteren aile şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. 2005-2009 yılları arasında Adana Ticaret Borsası Meclis üyeliği yapmıştır. Halen Adana Sanayi Odası Disiplin Kurulu Başkanlığı ve 2014 yılından itibaren AOSB Yönetim Kurulu üyeliği yapmakta olan Ömer Kaya 2016 Aralık ayı yılı itibari ile AOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yapmaktadır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

 

Yusuf KARA

Yönetim Kurulu Üyesi

1971 yılında Hatay’da doğdu. 1998 yılına kadar Hatay’da yaşarken mermer sektöründe hizmet verdi. 1998 yılında Adana’ya gelerek Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde ticaret ve sanayi sektöründe büyümeyi hedefledi. Mermer sektöründe faaliyet sürdürürken 2017 yılında Kablo sektöründe de hizmet vermeye başladı. Ako Mermer Kablo Taşımacılık San. Tic. Ltd. Şti. firmasında şirket ortağı olarak ticaret hayatına devam eden Yusuf Kara 2016 yılından itibaren AOSB Yönetim Kurulu üyeliğine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

M. Nedim BÜYÜKNACAR

Yönetim Kurulu Üyesi

1972 yılında Gaziantep doğumlu Mehmet Nedim Büyüknacar, Adana Necatibey İlkokulu ve Liseyi Adana Seyhan Işık kolejinde okuyup, Çukurova Univeristesi Fen-Edebiyat Fakültesinden Biyolog olarak mezun oldu. 1993 yılında şirketini kurup Halk Sağlığında Haşere ilaçları satışına başladı. 2006 yılında Adana Organize Sanayi Bölgesinde T.C.Sağlık Bakanlığı ruhsatlarına haiz Halk Sağlığı ilaçları üretim fabrikasını açtı. Dünya devi Japon Sumitomo işbirliği ile üretimlerine devam etmektedir. Uzun süreden bu yana devam eden yedek üyelik sonrasında 2018 yılında AOSB yönetim kuruluna seçilmiştir. Adana’da çeşitli STK üyelikleri bulunan M.Nedim Büyüknacar, evli ve 2 Çocuk babasıdır.

 

 

Mehmet TOSMUR

Yönetim Kurulu Üyesi

1980 yılında Adana’da doğan Mehmet Tosmur, ilkokulunu İmamoğlu’nda tamamladıktan sonra ortaokul ve liseyi Adana Gündoğdu Koleji’nde okudu. Çağ Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Mehmet Tosmur, 1999 yılında başlayan ve halen devam eden Gıda, Kimya, Plastik ve Yazılım sektörlerinde faaliyette olan Tosmur Grup’ta Başkan Vekilliği yapmaktadır. 3 dönemdir Adana Organize Sanayi Odası Meclis Üyesi olup Agiad, Yelken Kulübü, Nisad vb. birçok Sivil Toplum Kuruluşu üyesi olan Mehmet Tosmur, evli ve 3 çocuk babasıdır.