ADANA HACI SABANCI ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ (AOSB)

Adana-Ceyhan D-400 Karayolu üzerinde, Yakapınar (Misis)’in kuzeyinde tarıma elverişli olmayan 1590 hektar alan üzerine 29.03.1973 tarih 7/6177 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile kurulmuş ve oluşturulan ilk Müteşebbis Heyet 21.04.1977 tarihinde göreve başlamıştır.

aosb-bina

Bölgeye ulaşım karayolu, demiryolu ve havayolu ile sağlanmaktadır. AOSB Adana havalimanına 28 km, Mersin Limanına 98 km, İskenderun Limanına 80 km, Yumurtalık Limanına 40 km uzaklıktadır. Bölgenin güneyinden D-400 Devlet Karayolu ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) demiryolu, kuzeyinden TEM Otoyolu geçmektedir.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi sahip olduğu Bölge Müdürlüğü Binası ve Sosyal Tesisleri, Ortak Sağlık Güvenlik Birimi, Çukurova Üniversitesi (Ç.Ü.) AOSB Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Özel Teknik Meslek Lisesi, Çarşı Alışveriş Merkezleri, Bankalar, Noter, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Merkez Müdürlüğü, Gümrük Müdürlüğü Şubesi, Türk Telekom Santrali ile Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Binası, Fiber Optik Kablo Atlyapısı ve Polis Noktası ile sanayicilerimizin hizmetindedir.

Vizyonumuz
Sanayicilerimizin kendilerini farklı hissedecekleri, yenilikçi bir OSB olmak
Misyonumuz
Çevreye ve topluma duyarlı olmak, yasal mevzuatlara uygun hareket ederek sanayileşmenin belirli bir sistem dahilinde geliştirilmesini sağlamak, teknolojiyi etkin biçimde kullanarak kaliteli, ekonomik ve fark yaratan hizmetler vermek
Değerlerimiz
Adil ve dürüst davranmak, nezaket kuralları çerçevesinde hareket etmek, alçak gönüllü ve hoşgörülü olmak, topluma saygılı ve çevreye duyarlı olmak, yenilikçi bakış açısına sahip olmak
Stratejik Amaçlar
Sanayiciye yönelik hizmetlerinin geliştirilmesi (Sanayici memnuniyetinin arttırılması)
Çalışan gelişimi ve memnuniyetini arttırmak
Alan olarak büyümek
Kaynak Yönetimi
Sürdürülebilirliğe katkı sağlamak