image

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Bölge Müdürü Ersin Akpınar, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Bölge Müdürlüğü (AOSB) Proje Destek Ofisi (PDO) Koordinatörü ve Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (ATÜ TTO) Müdürü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen ve AOSB PDO Proje Uzmanı Özkan Özbek 10 Aralık 2021 tarihinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı EVÇED Daire Başkanı Dr. Abdullah Buğrahan Karaveli ile çevrim içi toplantı gerçekleştirdi.

Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen yaptığı sunumda, ATÜ ve AOSB arasındaki iş birliklerini, AOSB PDO faaliyetlerini ve AOSB Yeşil Mutabakat Pilot Proje çalışmalarını detaylı olarak anlattı. AOSB Yeşil Mutabakat Projesi’nde EVÇED Daire Başkanlığı ile ortaklaşa atılacak adımlar için fikir alışverişleri yapıldı.

Oldukça verimli geçen toplantıda Ersin Akpınar ve Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen, AOSB Yeşil Mutabakat Pilot Projesi’nde EVÇED Daire Başkanlığı’nın desteğinin önemli olduğunu vurguladı. EVÇED Daire Başkanı Dr. Abdullah Buğrahan Karaveli ise AOSB’nin Yeşil Mutabakat çalışmalarını takdir ettiğini ve Proje süreçlerinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı EVÇED Daire Başkanlığı olarak her türlü destek ve iş birliğine hazır olduklarını ifade etti.