image

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Proje Destek Ofisi, kadın işletmeleri için kurgulanan destek programları hakkında ayrıntılı bilgi edinilmesi amacıyla Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile toplantı gerçekleştirdi.

Yapılan bu toplantıya AOSB Proje Destek Ofisi’nden Proje Uzmanı Merve Büyükçerçi ve Proje Uzmanı Esin Sevgi, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından ise Analist Bilge Sezer Kayaoğlu katılım sağladı.

Söz konusu toplantıda, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD)’nın, kadınların iş dünyasına katılımını teşvik etmek için kadınlar tarafından yönetilen işletmeler ile çalıştığını belirten Kayaoğlu, kadın işletmelerine; yerel bankalara sağlanan kredi fonları aracılığı ile finansman temin etme imkanı ve işletmelerinin daha rekabetçi olmasını sağlayacak danışmanlık destekleri sunulduğunu anlattı. 

“Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı’nı” AOSB’de duyurmak için sanayicilerimize bir bilgilendirme toplantısı yapılmasını teklif eden Proje Destek Ofisi’nin bu teklifi ise olumlu yanıt buldu.